top of page

Kamilija Teklė Čižaitė,
Zac Roger Yeates:

CAGED FREEDOM

2021 07 16 - 08 08

LT // CAGED FREEDOM (LAISVĖ NARVE) interaktyvi, audiovizualinė instaliacija.


Menininkų duetas iš Berlyno, kino mokyklos Catalyst, šioje parodoje pristato kompleksinę instaliaciją, kuri erdvėje jungia keturis trumpametražius filmus su panašios logikos skulptūriniais objektais. Kūrėjai, nagrinėjantys žmogaus santykį su laukine gamta ir miestu kviečia į ,,gamtos prieglobstį‘‘ narvo viduje. Žiūrovai galės pasirinkti landšafto vietovę ir patys pasinerti į netikros laisvės pojūtį per garso, vaizdo ir realaus gyvenimo sąveiką. 

Instaliacijoje apsijungė Kamilijos ir Zac kino studijų žinios, taip pat Kamilijos muzikinė patirtis Nac. M. K. Čiurlionio mokykloje. Lankantis įvairiose bienalėse ir meno festivaliuose Kamiliją visuomet traukė interaktyvios instaliacijos, kuriančios pasaulius ir patirtį čia ir dabar. Tai panašiai kaip filmai, kurie ir patraukė Kamiliją pasirinkti tokią studijų kryptį, tik instaliacijos vyksta realiu laiku ir įtraukia žiūrovą visapusiškai.

#CagedFreedom

EN // CAGED FREEDOM interactive, audiovisual installation.


Nature is known to represent freedom, exploration and the natural start of everything. Man-made parks, beaches, ponds are supposed to mirror the experience of nature, however, because they are in confinements of the city and its busy noisy landscape, they give the sensation of false and distorted freedom of nature. Caged Freedom invites the audience to enter a cage in the midst of "nature", select one of the 4 different terrains and immerse themselves into a full-sensation experience of false freedom using sound, video and real-life interactions. 

Apie menininkus

Kamilija Teklė Čižaitė - filmų kūrėja, fotografė ir muzikantė, ką tik baigusi Catalyst kino mokyklą Berlyne. Ji gimė ir augo Vilniuje, kultūros, meno ir gamtos apsuptyje, baigė Nac. M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Kamiliją labiausiai domina savitų, stiprios atmosferos pasaulių kūrimas su žinutėmis, kurios skatina žiūrovus mąstyti ir jausti. 

→ kamilijatekle.com

Zac Roger Yeates - dailininkas, gimęs ir augęs vakarų Australijoje, o vėliau persikėlęs į Berlyną, kur studijavo kino gamybą. Zac yra savamokslis tapytojas, daugiausia dėmesio skiriantis žmogiškoms figūroms fiksuoti, kurios mūsų visuomenėje atrodo nepritampančios.

→ zacyeates.com

Dizainas: Kristijonas Marcinkevičius

Dėkojame: Techzity, Valstybinis jaunimo teatras, Litnobiles, DO ARCHITECTS, Justina Pukaitytė, Vita Soltonaitė-Puslienė

bottom of page