top of page

Karolina Žalėnaitė
<3
Jonas Balsevičius:
Love is...

2021 08 20 - 09 05  (pratęsta iki 09 12)

Paroda LOVE IS…  2021 08 20 - 09 05  (pratęsta iki 09 12)

 

Meilė tai, kai nenori važiuoti skirtingais automobiliais.

Meilė tai, kai kartu eini į tualetą.

Meilė tai, kai prilimpi prie ko nors, kaip guma prie bato.

Meilė tai…

 

Studijuojančių Londone, jaunosios kartos menininkų: Jono Balsevičiaus ir Karolinos Žalėnaitės debiutinė paroda apie meilę LOVE IS…  (liet.pažod. Meilė yra…) Parodos pavadinimas yra nuoroda į populiarios, kramtomosios gumos pavadinimą.

 

Jonas Balsevičius studijuoja University of the Arts London (Fine Art Photography), o Karolina Žalėnaitė University of Westminster (Fine Art Mixed Media), todėl parodoje susijungs K.Žalėnaitės sukurta meilės išraiškos - kūno gestų, perteiktų per šešėlio formą (apkabinimas, bučinys, susilietimas rankomis) instaliacija bei dueto specialiai galerijos erdvei sukurti objektai-dekoratyvūs kūriniai iš ready-made medžiagos, visiems gerai žinomos ir nors vieną kartą gyvenime kramtytos „Love is“ gumos.

 

Meilė yra... vienas iš esminių žmogaus natūralių instinktų, kurį vienaip ar kitaip patiria kiekvienas. Kartu tai yra vienas gražiausių gyvenimo reiškinių, kuris gali sukelti praktiškai visas emocijas, kurias geba jausti žmogus. Dėl meilės apibrėžimo visuomenėje įvairialypumo - dažnai šis reiškinys tampa ir savotišku prekiniu ženklu, kuris yra plačiai pritaikomas popkultūroje bei reklamos industrijoje. Ilgainiui platus meilės temos panaudojimas (jos vartojimas) pradėjo keisti šio reiškinio suvokimą visuomenėje. Įsprausta į rėmus ši tema, tam tikruose visuomenės sluoksniuose, ilgainiui tapo tabu dėl savo „kičiškumo“ ir jos apibrėžimą supančios kontroversijos. Kontrastingas meilės suvokimas šią temą pavertė „gumine“. Tartum gabaliukas sukramtytos gumos ji deformavosi, tapo lipni ir gliti, tačiau vis tiek sugebėjo išlaikyti konkretų atspalvį ir skonį, kuris nors ir ilgainiui išblėsta, vis tiek išlieka mūsų atmintyje.

 

Šio visiškai natūralaus reiškinio suvokimą formuoja kiekvieno iš mūsų aplinka, todėl, kiekvienam ši sąvoka turi skirtingą reikšmę. Dėl šios priežasties ji ir kelia tiek daug pasipiktinimo ir skaldo visuomenę į atskiras stovyklas. Daugelis mano, kad jų suvokimas yra teisingiausias, tačiau tai nebūtinai yra tiesa, kadangi ši sąvoka, kaip ir mus supanti aplinka, pastoviai kinta. Ji neturi formos, spalvos, reikšmės - visa tai yra mūsų pasąmonėje. O šis žodis yra tik abstraktus mūsų supratimo atspindys. 

 

Paroda yra savotiška meilės retrospektyva, kuria yra bandoma suvokti ir permąstyti visuomenės elgesį bei meilės sąvokos susistemizavimą. Pasitelkiant „kičą“ kaip kūrybinį įrankį, siekiama pašiepti keistą žmogaus bandymą supaprastinti viską kas jį supa, tame tarpe ir meilę - bene komplikuočiausią natūralų reiškinį.

 

Dizainas: Kristijonas Marcinkevičius

Nuotrauka: Jonas Balsevičius

Dėkojame: Techzity, Candy Pop, Kuro Aparatūra

bottom of page