top of page

Michael McCready:
LIQUID STONE

2024 06 11-22

„Liquid Stone“ – tai eksperimentinė apšvietimo instaliacija, atspindinti dizainerio požiūrį į vartotojiškumą ir pramonės evoliuciją. Pramonės revoliucija 1760 m. buvo kertinis žmonijos istorijos momentas, greitai suformavęs mus supantį pasaulį bei privedęs prie pramonės evoliucijos, keliančios klausimą, ar technologijų pažanga gali gyvuoti kartu su kintančiu gamtos pasauliu.

 

Iki 1760 m. atsidavę meistrai pasitelkdavo savo įgūdžius kurti interjero gaminius tikėdami, kad šie tarnaus visą gyvenimą. Po to kokybę ir ilgaamžiškumą pakeitė kiekybė ir prieinamumas, o tai privedė visuomenę prie vis augančio vartotojiškumo, kurio pasekmių mūsų planeta gali ir neištverti. Michael McCready studija (Naujamiestyje, Vilniuje) eksperimentuoja šiuolaikinėmis medžiagomis, norėdama grįžtelti į iki vartotojišką laikmetį ir kurti praktiškus gaminius, su kuriais galima užmegzti emocinį ryšį, leisiantį jiems vėl tapti ateities reliktais.

 

*Pavadinimas „Liquid Stone“ yra nuoroda į pagrindinę šviestuvų gaubtams gaminti naudojamą medžiagą. Ji yra smėlio, rišamojo polimero ir įvairių kitų studijos atliekų, pavyzdžiui, bronzos dulkių, plieno drožlių ir dulkių, mišinys. Pirminė šio mišinio būsena yra skysta, tačiau vėliau jis tarsi suakmenėja. 

 

Michael McCready yra dizaineris iš Glazgo (Škotija), besidomintis apčiuopiamu, patirtimi paremtu dizainu. Dabar gyvendamas Vilniuje jis kuria riboto leidimo gaminius, konsultuoja pramoninio dizaino klausimais ir dirba didelės apimties projektuose. Dizainerio kūryboje derinamos organiškos ir industrinės formos bei kontrastingų tekstūrų detalės. 

 

Paroda „Liquid Stone“ veiks nuo 2024 m. birželio 11 d. iki birželio  22 d. imtinai.

bottom of page