top of page

Inga Skripka:
MY HISTORICAL GRANDMA'S
MODE OF LIFE

2022 08 18-18

Ingos Skripkos paroda „My historical grandma’s mode of life“ rugpjūčio 18 - 28 d. Parodos atidarymas - rugpjūčio 18 d., ketvirtadienį, 18 val.

 

Parodoje „My historical grandma’s mode of life“ Inga Skripka kuria pasakojimą iš savo prisiminimų leidžiant laiką pas senoles kaime vaikystėje. Iš to, kaip jis atrodė tada ir kaip jį mato dabar – kartu sugretindama prisiminimus ir dabartinį gyvenimą mieste. Šiokia tokia vaikiška fikcija su šiuolaikine modernizacija. Eksponuojami drabužiai yra sukurti iš dovanotų audeklų, kurie datuoja dešimtmečius. Audiniai liko kaip artefaktas, pasakojantis senolių gyvenimo būdą. Brangūs savo dėmėmis ar skylutėmis.

 

“My historical grandma’s mode of life“ tai pasakojimas apie mano šeimą - abi močiutes. Abi kilusios iš to pačio kaimo, gyvenusios kaimynystėje prie Stakliškių už Guostos ežero – Užuguosčio. Viena jų buvo audėja Marcelė, antroji – Verutė. Prisimenu močiutę Marcelę, kuri audė, kaip tuomet atrodė, kosminio dydžio staklėmis, kurias sumeistravo senelis. Močiutėms senstant ir nustojus austi, jaučiuosi praradus progą sužinoti apie audimą daugiau. Jeigu močiutės nebūtų padovanojusios man šių austinių, tikriausiai niekada ir nebūčiau atradusi šios erdvės kūrybai ir tokios gausybės nežinomų istorijų apie savo šeimą.

 

Šiuo projektu siekiu aktualizuoti, atskleisti ir kartu sukurti sintezę tarp senųjų papročių ir kasdienės būties parodant, jog senieji papročiai yra integrali šiandienos dalis. Tuo pačiu keliu klausimus: ar įmanoma senuosius kultūrinius papročius pritaikyti šiandien? Ar šiuolaikinės tradicijos išstumia senąsias? Savo kūrybiniu projektu metu pirštinę ir kviečiu diskutuoti pergalvojant savo asmeninį santykį su senaisiais papročiais, pamėginti atrasti naują prieigą prie jų: jeigu nenorime pamiršti savo senosios kultūros ir papročių, turime išmokti juos pateikti kiek kitaip.

 

Inga Skripka 2013 metais baigė Vilniaus dailės akademijos Tapybos katedrą. Nuo 2015 metų pradėjo kurti kostiumus teatrui, kinui, įvairiems Lietuvos ir užsienio performansams. 2019 ir 2022 metais savo kolekcijas pristatė didžiausiame Baltijos šalyse mados festivalyje „Mados infekcija“.
 

Grafinis dizainas: Mykolas Saulytis
Muzika: Karkasas
Kompozitorius: Deividas Jaroška
Ačiū: močiutei Verutei, Kęstui ir Meilei Skripkoms, Deimantei Saulytei, Kuro aparatūra, UAB Gansta, UAB Lietuviškas midus

bottom of page